WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?

Mutlu Bir Kare’den Bir Maldiv Hikayesi : Hansa & Vahdet

Hansa ve Vahdet çiftiyle hikayemiz, bizleri arayıp heyecanlı bir sesle yurt dışı çekimi randevusu almak istediklerini söylemeleri ile başladı. Kulağa bu kadar hoş gelen ve pek sık rastlanmayan bu isimler bizi de heyecanlandırmıştı. Tanışma günü geldiğinde çiftimizi heyecanla beklemekte haklı olduğumuzu anlamıştık. Güler yüzleri ve sempatik kişilikleri bize keyifli geçecek yeni bir hikayenin sinyallerini vermişti bile.

Çiftimiz düğünden hemen sonra balayı için Maldivler’e gitme planını @haydimaldivlere adlı hesap üzerinden yapmışlardı. Bizim ise bu süreçte yanlarında olmamızı, orada yaşanacak unutulmaz anları yurt dışı çekimi tecrübemizle ölümsüzleştirmemizi bekliyorlardı. Tabi biz de bunu keyifle yapmaya hazırdık. Sonuçta bu kadar  sempatik bir çiftin yanında olmak ve bu deneyimi Maldivler’de yaşayacak olmak bizim için de unutulmaz olacaktı. Hazır konu buraya gelmişken Maldiv Adaları’na gitmek isteyen çiftlere ufak bir notumuz var. Eğer tatilinizi şemsiye eşliğinde geçirmek istemiyorsanız gideceğiniz tarihlere dikkat etmeniz gerekir. Özellikle Mayıs ve Kasım ayları arasında Maldivler’de bolca yağışlı geçen dönemler var. O yüzden siz değerli okuyucularımıza tavsiyemiz, tatilinizi keyifle geçirmek adına Aralık ve Nisan aylarını tercih etmeniz.

İlk adım Bursa’da Kına ve Nikah Günü 

Çalışmalarımız, Maldivler’de gerçekleşecek yurt dışı çekimi öncesinde, kına gecesi ve nikah gününe ait fotoğrafların çekimini yaparak başladı. E tabi kısa film de olmazsa olmazımız oldu. Daha sonra Bursa’nın eşsiz güzelliğinde, güzel çiftimizi daha da güzelleştiren gelinlik ve damatlıkları ile dış çekim çalışmalarına başladık. Bu da bittiğinde sıra gelmişti en keyifli kısma: Yurt dışı çekimi için kıyafet ve aksesuar seçimi! Her ikisi de mimarlık mezunu olan çiftimiz tıpkı bizler gibi bu konuda çok hassas ve titizdi. En az onlar kadar biz de hazırlık zamanında her şeyi eksiksiz görmek istiyorduk. Güzel gelinimizin ayakkabısından, damadın yaka çiçeğine kadar her detayı beraber planladığımız mükemmel bir takım çalışması gerçekleştirdik. Genelde bu süreçte bizlere gelen en sık sorulardan biri “Daha önce hiç gitmediğiniz bir yerde çekim yapabilir misiniz? “ sorusudur. Elbette! Teknoloji dünyasında yaşadığımızdan ötürü hiç gitmediğimiz bir yerde çekim yapmak bizim için hiç de zor değildi. Tek tuşla istediğimiz her hangi bir yere gitmiş ve gezmiş kadar olabiliyoruz zaten.

Yeni Heyecanlara Yolculuk: Rota Maldivler

 

Her şey sonlandığında yurt dışı çekimi için planladığımız rota olan Maldivler’e gitme günü gelip çatmıştı. Kına gecesiydi, nikah çekimleriydi derken koşuşturmadan biraz da olsa uzak kalıp, herkesin gidip görmek istediği Maldivler hepimize çok iyi gelecek gibi duruyordu. Çiftimizin 6 gece olarak planladığı balayı süreci bizim için çekimlerin 2 gün de bitecek olması nedeniyle daha kısaydı. Her şey sorunsuz bir biçimde ilerlediği takdirde 15 saat süren bir yolculuk sonrası Thulhagiri Adası’na varmış olacaktık.

Uzun geçen bir yolculuğun ardından beklenen yere varmıştık. Gördüğümüz manzara ile hayata kısa bir mola vermiş gibi hissediyorduk. Palmiye ağaçlarının yarattığı huzur veren ses, bembeyaz kumların bitişinde, adeta sonsuzluğa uzanan denizin eşsiz görüntüsü hepimizi büyülemiş olmalı ki, bir süre sessizlik içinde o anların tadını çıkardık. Bu huzurun bize verdiği keyif ile yurt dışı çekimi için gerekli çalışmalara heyecanla başladık. Fotoğraf çekimleri devam ederken, sempatik ve güler yüzlü çiftimiz sayesinde, kendimizi oldukça keyifli bir çalışmanın ortasında bulduk. Bu unutulmaz Maldiv hikayesinden kalanları da sizlerle paylaştık.

En unutulmaz günlerden biridir evlilik süreci, eğer siz de bu anları bizimle paylaşmak ve ölümsüzleştirmek isterseniz biz yanınızda olmaya hazırız. Mutlu anlarda buluşmak dileğiyle…

#mutlubirdost #maldivler #maldivlerdebalayı #maldivlerfotoğrafçısı #maldivlerdebalayıfotoğrafçısı #meltemsay #mutlubirkare