WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Milano 2019

 

Bir Düğün Hikâyesi: Sevcan & Caner

Nişan, kına, düğün, Milano ve nihayet Kapadokya… Enerjilerimiz birbiri ile öyle bir uyum yakaladı ki, hafızlardan silinmeyecek bu mutlu günlerin her anında bizimle birlikte çalışmak istediler.

Milano’da Nikâh!

Sevcan ve Caner ile nişan çekiminden tanışıyorduk. 6 ay aradan sonra, sürpriz bir şekilde bizden randevu alıp “Nikâhımızı Milano’da kıymak istiyoruz ve sizsiz olmaz!” dediler. İşte, Milano’da nikâh hikâyesi böyle başladı. Nihayet, Milano Başkonsolosluğu’ndan başvuru onaylandı ve 10 Eylül’e nikâh günü alındı.

Bu arada, hatırlatmadan geçmeyelim. Milano da nikah kıymak isteyen çiftlerin hazırlaması gereken bazı belgeler bulunuyor. Konsolosluklara göre, istenen belgelerde bazı farklılıklar bulunsa da belli başlı belgeler şunlar: Evlilik beyannamesi, evlenme ehliyet belgesi, uluslararası doğum kayıt örneği, şahitlerin nüfus cüzdanları, çiftlerin nüfus cüzdanı ve pasaportları, son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraflar ve sağlık raporu.

Türkiye Cumhuriyeti Milano Başkonsolosluğu için tıklayabilirsiniz!

Ortalama 3 saat süren yolculuğumuzun ardından nihayet tarih kokan sokaklara kendimizi bıraktık. Bıraktık bırakmasına ama Roma bizi öylesine sardı ki, o kapısında metrelerce kuyruğun olduğu enfes Pizzeria Spontini’nin ve harika bir kahve eşliğinde Roma’nın en iyisi Pompi Tiramisù’nun tadı hala damağımızda.

Gelinimizin heyecanı ve en mutlu anında onu yalnız bırakmayan nedimeleri ise görülmeye değerdi…

Söz konusu nikah olunca, saç ve makyajımızı emanet edebileceğimiz güvenilir birisi daha olmalıydı. Burada da imdadımıza @ozgeozdemirmakeup yetişti.

Heyecanlı bir nikah töreninin ardından, Milano’nun gözde yerlerinden, dünyanın son gotik yapısı Duomo di Milano’da düğün çekimine başladık. Böyle tarihi bir günde Bursa düğün fotoğrafçısı, Milano düğün fotoğrafçısıydı aynı zamanda.

İçerisinde birbirinden ünlü markaların bulunduğu, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II’nun ortasında öpüşmeye ikna etmem çok kolay olmasa da buna değdi. Ne dersiniz? 🙂

 

Ardından daldık, o güzel Milano sokaklarına! Her sokak bizi heyecanlandıran yapılarla doluydu. Sanat, tasarım, ticaret, moda, gösteri dünyası ve turizmin kalbi olan Milano, sokaklarında gezerken hem tarihi hem de modern dünyayı bir arada görebileceğiniz ender bir mekan. İtalya, düğün fotoğraf çekimleri için benzersiz bir olanak sunuyor. Burası balayı fotoğrafçısı için de benzersiz bir kadraj…

Bu program ortalama 2000 €’ya mâl oluyor.

İşte böyle!

#mutlubirdost