WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Roma 2019

Bursa düğün hikayesi ile başlayıp Roma’da biten unutulmaz anlar: Gökçe & Serhat

 

Her şey Gökçe Hanımın bizi sosyal medya üzerinden keşfetmesiyle başladı. Daha önceden düzenlediğimiz organizasyonlar, paylaştığımız düğün fotoğrafları oldukça ilgisini çekmiş olacak ki, kısa bir araştırmadan sonra bizimle iletişime geçti ve yeni bir düğün hikayesi yaratmaya başladık.

 

İlk adımımız düğün organizasyonumuzdu, çiftimizin de onayı ile Bursa Podyum Davet’in en uygun yer olabileceğine karar verdik ve rüya gibi bir düğün için hızla hazırlıklarımıza başladık. Düğün günü gelip çattığında biz de en az çiftimiz kadar heyecanlıydık ve bu özel günü onlar ile paylaşmanın haklı sevincini yaşıyorduk. Sabahın erken saatleri itibariyle günümüze başladık, gecenin geç saatlerine kadar da durmaksızın bu özel günün her anına şahitlik ettik. Bursa Podyum Davet’in göz alıcı tasarımı ve görüntüsünün de yardımı ile izleyenin dönüp bir daha görmek isteyeceği bir Bursa düğün hikayesi gerçekleştirdik.

 

 

İkinci hedefimiz güzel bir düğün hikayesi oluşturabilmek adına yurt dışı fotoğraf çekimi için rotamızı belirlemekti. Güzel çiftimizle beraber İtalya’nın 2800 yıllık eşsiz tarihi ile ünlü şehri Roma’nın büyüsüne kapılarak yönümüzü buraya çevirdik. Her köşesinde kendimizi sanki açık hava müzesinin tam ortasında gibi hissettiren bu muazzam şehir, ayak bastığımız ilk an itibariyle bizi büyülemişti. Sanırım arkeoloji mezunu bir gelin için en uygun yeri seçmiştik. Roma’da yorucu ama bir o kadar keyifli bir dış çekim günü bizi bekliyordu. Turistik açıdan kalabalık olan bu şehirde ne yalan söyleyelim düğün çekiminin bizi birazcık zorlayacağını düşünmüştük ama pek de öyle olmadı, etrafımızda gelin ve damada odaklanan bir sürü turist, yaptığımız çekimlere fazlasıyla saygı duymuşa benziyordu.

 

Dış çekim için ilk durak : Aşk Çeşmesi (La Fontana Di Trevi)

 

Yurt dışı fotoğraf çekimi için ilk durağımız, otelimize de yakın olan muazzam estetik görüntüsüyle Aşk Çeşmesi’ydi, İtalyanca adıyla ise “La Fontana Di Trevi”. Burası Roma’ya gelen tüm turistlerin göz bebeğidir, bir inanışa göre çeşmeye arkanızı dönüp sol omuzunuzun üstünden sağ elinizle bozuk para atarsanız Roma’ya tekrar gideceğiniz söyleniyor, çiftimiz de dayanamayıp şansını denedi tabi ki. Dış çekim için en güzel yer neresi diye bize soracak olursanız Aşk Çeşmesi bizden tam puan aldı diyebiliriz.

Bursa düğün hikayesi olarak başlayıp Roma sokaklarına uzanan enfes uyum

 

Yurt dışı fotoğraf çekimi çerçevesinde sıra Roma tarihinin gizli olduğu sokaklarda ufak bir gezintiye gelmişti. En azından biz ufak diye düşünmüştük. Ancak insan bu tarih kokan sokaklarda kendini kaybediyor, tabi düğün fotoğrafları da bir o kadar güzel çıkıyor. Bembeyaz bir gelinlik ile güzeller güzeli bir gelin ve sıradanın dışında bir damatlığın içinde gelini tamamlayan bir damat, bir Roma sokağı daha ne ister ki?

Olmazsa olmazlardan Kolezyum (Colloesum)

 

Kolezyum’a (Colloesum) uğramadan Roma’dan gidilir mi hiç? Bursa düğün hikayesi olarak başlayan turumuzun sondan bir önceki durağından bizim kadar sizin de etkilenmenizi istedik ve fotoğraflarını koymadan geçemedik. Yapı, Flavian hanedanı, İmparator Vespasian tarafından Roma halkına hediye edilmiş. Amfi tiyatronun da bulunduğu bu bölge, adeta yurt dışı fotoğraf çekimi için yaratılmış kadar muhteşem olan çiftimizle çok daha ayrı bir güzelliğe kavuştu.

Dış çekim için son durak Villa Borghese

 

Herkes için dinlenme vakti gelip çatmış olabilirdi ama gitmemiz gereken son bir durak daha vardı: Roma’nın üçüncü büyük parkı olan, içerisinde bir çok müze ve ilgi çekici yer barındıran peyzaj bahçesi Villa Borghese. Burada son çekimlerimizi de gerçekleştirip bir düğün hikayesi daha oluşturmak için masaya oturduk, siz sevgili okuyanlarımızı da bu hikayeyle bir kaç dakika baş başa bırakıyoruz.

Siz de düğün veya balayınız süresince kendi hikayenizi yazmak ve oyuncuları olmak isterseniz, biz o hikayenin her anına şahitlik etmek için burada sabırsızlıkla bekliyor olacağız; çünkü düğün veya balayı fotoğrafçısı olarak, en güzel anlarınızın gizli kahramanları olmak bizim için çok değerli.

 

 

 

 

 

EKİBİMİZ

 

Organizasyon: @sinemugurgunprive

Fotoğraf: @mutlubirkare

Gelinlik: @gelinlikbursa

Damatlık: @ushautecouture

Çiçek: @brayfleur

Orkestra: @ata.marin

Mekan: @podyumdavet

Kuaför: @sachaexclusivebursa

Berber: @fabrabarbersclub

Gelin Ayakkabısı: @divareseonline

Damat Ayakkabısı: @giuseppezanotti

Takı: @mucheverexclusive@cartier@patekphilippe